Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörlüğü

Bölüm Başkanları Toplantılarının İkincisi Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Mühendislik ve Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Bölüm Başkanları Dekan ve Bölüm Başkanları ile bir araya geldi.

Rektörlük Senato Salonu’nda yapılan toplantıda; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Şahin Örnek ile Proje Koordinasyon Merkezi çalışanları da yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, yaptığı açılış konuşmasında akademik anlamda ÇOMÜ’nün çok daha iyi bir yerde olabileceğini belirterek daha fazla bilimsel çalışma ve akademik bilgi üretmek için bölüm başkanları ve anabilim dalı başkanlarına önemli görevler düştüğünü ifade etti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bölümlerde daha fazla akademik bilgi üreterek bunu projeye, ürüne dönüştürülmesini sağlayacak lokomotif bölüm başkanlarıdır. Bu toplantıları düzenlememizin nedeni bunların fark edilmesini ve bu bağlamda hedefler belirlenerek çalışmalar yapılmasını sağlamak. Bundan sonraki amacımız üniversitemizi akademik olarak daha ileriye nasıl götürebiliriz. Bu konuda sizlerin görüşlerine de çok ihtiyacımız var. Bu toplantılar ile birlikte bunun istişaresini yapmak istiyoruz.”

Rektör Acer’in açılış konuşmasının ardından Proje Koordinasyon Merkezi, yapılan çalışmalar,  ÇOMÜ’nün ulusal ve uluslararası projeler bakımından hangi durumda olduğuna ilişkin sayısal bilgiler verdi.

Toplantı, bölüm başkanlarının bölümlerde üretilen projeler ve yayınlara ilişkin paylaşımları, bölümlerin akademik performanslarına yönelik değerlendirilmelerin paylaşılması ve fikir alış verişi yapılması ile son buldu.