Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörlüğü

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu ÇOMÜ’de Toplandı

KÜSİ 2018 yılı 1. toplantısı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Sanayi ve Teknoloji Başkanlığı KÜSİ Çalışma Grubu Üyesi Doç. Dr. Özgür Özay, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcileri ile KÜSİ Planlama ve Geliştirme Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda çeşitli sunumlar gerçekleştirildi.

İlk sunumu gerçekleştiren KÜSİ Çalışma Grubu Üyesi Doç. Dr. Özgür Özay sunumunda ÜSİMP İnovasyon Karnesi ve Çanakkale İli KÜSİ Mevcut Durum Analizi hakkında bilgi verirken, ardından ÇOMÜ Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Uğur Serçe, 2018 yılının ilk yarısında gerçekleştirilen KÜSİ Faaliyetlerine değindi.

ÇOMÜ Çanakkale Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. Genel Müdürü Öğr. Gör. Erkan Bil’in, Teknopark alanında tamamlanmak üzere olan alt yapı çalışmaları hakkında bilgi verdiği toplantıda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü’nden Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Alper Kahramanca ise Sanayi İş birliği Programı başlıklı sunumu ile Sanayi İş birliği projelerinin uygulanmasına ilişkin yönetmelikten ve dünyada uygulama örneklerinden söz etti