Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörlüğü

Patent ve Faydalı Model Semineri Gerçekleştirildi

Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan Uzman Atalay Berk Damgacıoğlu, Proje Koordinasyon Merkezi’nin davetiyle Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Salonu’nda Patent konusunda bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan Uzman Atalay Berk Damgacıoğlu, Proje Koordinasyon Merkezi’nin davetiyle Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Salonu’nda Patent ve Faydalı Model konusunda bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Sınai mülkiyet hakları, patent işlem süreçleri ve patent veritabanları konusunda bilgi veren Damgacıoğlu, sabah oturumunun sonunda dinleyicilerin sorularını cevapladı.

Damgacıoğlu, öğleden sonra ise patent çalışması yürütmekte olan öğretim üyeleri ile Senato Salonu’nda bir araya geldi. Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Süha Özden, ÇOMÜ Teknopark Müdürü Öğr.Gör. Erkan Bil, Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Yrd.Doç. Dr. Ali Örnek’in de katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof.Dr. Yücel Acer, bilimsel araştırma faaliyetlerinin önemine dikkat çekerek bu konudaki eksiklikleri gidermek ve bilimsel araştırmaları desteklemek amacıyla kurulan Proje Koordinasyon Merkezi’nin önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade etti. Acer göreve gelmelerinin ardından patent konusundaki bilgi eksikliğini gidermeye yönelik olarak da çeşitli adımlar atıldığını, bu konuda önemli bir unsurun Teknopark olduğunu, Teknopark’a da yakın zamanda önemli bir ivme kazandırıldığını belirtti.

Toplantı, öğretim üyelerinin yürüttükleri Patent çalışmaları konusunda Uzman Damgacıoğlu ile görüş alışverişinde bulunması ile devam etti.