Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörlüğü

"Proje Hazırlama ve Yürütme Eğitimi" Tamamlandı

Proje Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen ve farklı fakültelerden otuza yakın akademisyenin katıldığı “Proje Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” programı, ÇOMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Cemil Meriç Konferans Salonunda yapıldı.

ÇOMÜ Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Sibel Tan açılışta yaptığı konuşmada; “Proje Koordinasyon Merkezi olarak 3'üncü eğitim etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Merkezimizin kuruluşundan itibaren, öncelikle üniversitemizdeki proje potansiyelimizi belirlemeye çalıştık. Üniversitemizde fakülteler ve bölümler itibariyle proje veri tabanlarını oluşturduk. Daha sonra bütün öğretim elemanlarımıza eğitim talep formu göndererek eğitim taleplerini belirlemeye çalıştık. Gelen talepler doğrultusunda eğitim grupları oluşturduk ve periyodik olarak yapacağımız 2016 yılı eğitim programımızı hazırladık. Bu anlamda 2016 yılının çalışmalarla dolu bir yıl olacağını söylemek mümkün. İfade etmek isterim ki Proje Koordinasyon Merkezi kurulduğu günden bu yana, üst yönetimin desteğini sürekli olarak almıştır. Bu destek bir taraftan faaliyetlerimizin etkinliğini artırırken diğer yandan Proje Koordinasyon Merkezi çalışanlarının motivasyonunu yükseltmektedir. İki gün sürecek olan eğitim programının verimli geçeceğini ümit ediyor, destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum”.

ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem de yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Akademisyen olmanın en önemli gereği, insanlığa faydalı bir eser ortaya koymaktır; bunu yapmanın  en kolay yolu ise  proje yapmaktır. Yeni yönetimde yapılan  en önemli icraatlardan biri, Proje Koordinasyon Merkezi’nin kurulması ve başarılı bir şekilde faal olmasıdır. Proje sunmanın ve bunu başarılı bir şekilde yürütmenin yolu eğitimden geçer. Bu öneme dikkat eden ve proje eğitim programlarını sürekl hale getiren, başta Doç. Dr. Sibel Tan olmak üzere, tüm Proje Koordinasyon Merkezi çalışanlarına  ve eğitmen olarak programa destek veren Prof. Dr. Mustafa Böyükata ve Doç. Dr. Metin Aytekin’e ayrı ayrı teşekkür ediyorum, eğitim programının hayırlı olmasını ve başarılı geçmesini diliyorum”.

İki gün süren eğitimin ardından katılımcılara katılım belgeleri ile eğitmenlere plaket ve teşekkür belgeleri Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Metehan Uzun ve Prof. Dr. Ahmet Erdem tarafından takdim edildi.